Zatyczka analna – czym jest i co z nią robić?

Zatyczki analne i wibratory analne wcale nie muszą być onieśmielające, a nawet mogą być świetnym dodatkiem podczas masturbacji lub seksu z partnerem. To nie są tylko zabawki erotyczne dla mężczyzn i osób z penisami. Jeśli jesteś osobą początkującą i nie do końca wiesz, jak używać zabawek do seksu analnego, zatyczki analne będą idealne na początek.

Noszenie zatyczki podczas jakiegokolwiek aktu seksualnego może zwiększyć przyjemność i siłę potencjalnych orgazmów dzięki mnóstwu zakończeń nerwowych wokół odbytu. Na rynku dostępne są silikonowe zatyczki analne, wibrujące zatyczki analne, szklane zatyczki analne i zatyczki analne przeznaczone do masażu prostaty.

Dobrze się też sprawdzą, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przygotować się do seksu analnego. Przedstawimy teraz w kilku punktach wszystko, co musicie wiedzieć o zatyczkach analnych – od wyboru odpowiedniej, po bezpieczne i przyjemne użytkowanie.

Korki analne wymagają użycia dużej ilości lubrykantu

W przeciwieństwie do pochwy, odbyt nie wytwarza własnego naturalnego lubrykantu, więc nakładanie go jest konieczne dla zapewnienia optymalnego komfortu i bezpieczeństwa. W przypadku dłuższej zabawy analnej regularne uzupełnianie żelu nawilżającego jest zdecydowanie dobrym pomysłem.

Lubrykant nie tylko sprawia, że seks i zabawa są bezpieczniejsze, ponieważ zmniejsza ryzyko otarć, pęknięć i bolesności, ale także sprawia, że jest o wiele przyjemniej. Pamiętaj tylko, że jeśli używasz silikonowej zabawki erotycznej, wybierz żel na bazie wody. Lubrykant silikonowy źle reaguje z zabawkami silikonowymi, dlatego zawsze unikaj tego połączenia. Żele przeznaczone specjalnie do zabaw analnych są gęstsze i trwalsze, więc nie trzeba ich tak często nakładać.

Przyzwyczaj się do korków analnych – nie spiesz się

Jak z każdą nową zabawką erotyczną, z którą dopiero zaczynasz swoją przygodę, pamiętaj, aby się nie spieszyć i nie wykonywać nerwowych ruchów. Zacznij delikatnie i powoli. Aby cieszyć się zabawą analną, musisz się naprawdę zrelaksować.

Jeśli używasz zatyczki analnej po raz pierwszy podczas seksu partnerskiego, pamiętaj, aby wcześniej omówić z osoba towarzyszącą wasze wszelkie obawy i oczekiwania. Jeśli robisz to samodzielnie, nie spiesz się. Zacznij od małej zabawki i stopniowo zapoznaj się z nią i dbaj o swój komfort. Włóż ją powoli, po prostu usiądź z nią w środku i zobacz, jakie to uczucie. Gdy poczujesz się wystarczająco komfortowo (i ogarnie Cię pożądane podniecenie), możesz przejść do większej lub bardziej zaawansowanej zabawki.

Nie oceniaj zatyczek analnych z góry

Niezależnie od Twojej tożsamości płciowej/seksualności, jeśli masz tyłek, zatyczki analne mogą być dla Ciebie bardzo przyjemne. Jednym z największych mitów związanych z seksem jest to, że kobiety i osoby z pochwami nie lubią seksu analnego i że robią to jedynie po to, aby uszczęśliwić swojego partnera. To po prostu nieprawda. Używanie zatyczki analnej może sprawić, że każdy rodzaj seksu będzie dla kobiet przyjemniejszy. Te zabawki nie są zarezerwowane tylko i włącznie dla gejów, mężczyzn biseksualnych i innych osób z penisami. Używanie zatyczki analnej przez heteroseksualnego mężczyznę nie ma żadnego wpływu na jego seksualność.

Jasne, mężczyźni i osoby z penisami mają swój własny mały punkt G znany jako punkt P (prostata), który może być stymulowany przez zabawę analną i palcowanie. Jednakże dzięki zakończeniom nerwowym, które ma w tej okolicy każdy człowiek, może być to przyjemne naprawdę dla wszystkich.

Zatyczka analna, a punk P

Jeśli używasz zatyczki analnej z właścicielem penisa, posłuchaj. Prostata jest niezwykle wrażliwym gruczołem, który daje szczególną satysfakcję podczas głaskania i najłatwiej jest znaleźć ją około pięciu do ośmiu centymetrów w głębi na przedniej ścianie odbytu. To prawda, że niektórzy mężczyźni i osoby z penisami mogą doświadczyć orgazmu po samej stymulacji prostaty, chociaż wymaga to praktyki i cierpliwości. Mówi się, że te orgazmy są bardziej intensywne niż orgazm wywołany stymulacją penisa.

Całkowite wsunięcie zatyczki analnej, a doznania z tym związane

Zatyczka analna wywiera nacisk na tylną ścianę pochwy, zwiększając poziom wrażeń, których doświadcza dana osoba. Wiele osób z waginami lubi również korzystać z zatyczki analnej podczas seksu oralnego. W punkcie kulminacyjnym skurcze orgazmu z zatyczką analną mogą być bardziej intensywne niż bez i stymulować zakończenia nerwowe wokół odbytu, które zwykle są omijane. Tak więc, nawet jeśli jesteś kobietą lub osobą posiadającą pochwę, możesz cieszyć się zatyczką na różne sposoby.

Korek analny, a penetracja partnera

Jeśli osoba z pochwą zakłada zatyczkę analną, jej partner może również zauważyć różnicę w odczuciach podczas penetracji. Poprzez włożenie zatyczki do tyłka ilość miejsca w miednicy zostaje zmniejszona, w wyniku czego pochwa jest ciaśniejsza i gwarantuje intensywniejsze doznania. Więc niezależnie od tego, czy Twój partner ma penisa, czy stymuluje Twoją pochwę palcami, na pewno zauważy, że w środku jest trochę inaczej.

Jak wybrać najlepszą zatyczkę dla siebie

Wybierając swoją pierwszą zatyczkę, najlepiej jest wybrać węższą i prostszą zatyczkę dla początkujących i od tego momentu rozpocząć swoją przygodę. Pierwsza zasada dotycząca zatyczek analnych brzmi: ZAWSZE upewnij się, że wybrana zabawka ma rozszerzaną lub szerszą podstawę. W przeciwieństwie do pochwy, odbyt może „zassać” różne rzeczy. Zabawki z rozszerzonymi podstawami nie mają szans się tam zgubić. Uważaj, wiele jest dostępnych na rynku zabawek analnych, które nie mają tych funkcji bezpieczeństwa i są niebezpieczne w użyciu. Dlatego zawsze, zawsze, zawsze szukaj rozszerzanej podstawy.

I pamiętaj: zawsze zrób swój research zatyczek analnych

Poczucie krępacji wywołane zabawą analną jest tym, co powstrzymuje wiele osób przed przeprowadzeniem odpowiednich badań dotyczących zatyczek analnych, a tym samym przed różnorakimi wypadkami. Osoby korzystające z przedmiotów, które można znaleźć w domu, często mają kłopoty, ponieważ te rzeczy są odpowiednio ukształtowane do włożenia, ale trudno je wyjąć. Jeśli dany przedmiot nie został stworzony specjalnie do wkładania do tyłka, nie wkładaj go do tyłka!

Czy każdy powinien mieć w swojej szufladzie korek analny?

Ponadto pamiętaj, że zabawki erotyczne muszą być wykonane z nieporowatego materiału, takiego jak silikon, szkło lub kamień, ponieważ można je dokładnie wyczyścić, nie powodują infekcji i nie przenoszą chorób przenoszonych drogą płciową.

2 comments

  1. Dziękuję bardzo za fragmenty dla osób posiadających penisa. Tak na logikę, brzmi to ciekawie, może mnie przekonaliście? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *