Wielokrotny kobiecy orgazm – jak można go osiągnąć?

To, co dla niektórych jest codziennością, a dla innych niemożliwym wyczynem. Wszyscy słyszeliśmy o tej mistrzowskiej umiejętności, polegającej na osiąganiu orgazmów więcej, niż raz. Pytaniem jest jednak to, czy jest to talent, z którym się rodzisz, czy być może coś, co można wyćwiczyć i czego można się nauczyć? Na szczęście dla wielu z nas, można wyćwiczyć umiejętność wielokrotnego dochodzenia. Jak to zrobić? Już Ci mówię. 

Ilukrotne szczytowanie uważane jest za wielokrotne?

Tak naprawdę nie ma określonej ilości czy odgórnej granicy. Nie ma bowiem żadnego porządnego badania, którego wyniki jednogłośnie mówiłyby o maksymalnej ilości szczytować, które może osiągnąć kobieta. Oczywiście nie oznacza to wcale, że mężczyźni nie mogą osiągać wielokrotnych orgazmów.

Nawet jeśli Twój partner nie jest w stanie tak szybko osiągnąć kolejnego spełnienia, to warto mu przypomnieć, że oglądanie kogoś, kto osiąga kolejne orgazmy, może być nie mniej gorące. 

Różne rodzaje orgazmów wielokrotnych

Przed przejściem do ćwiczeń i osiągania wielokrotnych szczytować warto jest dowiedzieć się czym tak naprawdę są. Niektórzy ludzie doświadczają „sekwencyjnych” dojść, co oznacza, że ​​każdy z nich odbywa się w odstępie od dwóch do dziesięciu minut, co sprawia, że czują się jak na przejażdżce kolejką górską. Innym rodzajem wielokrotnego orgazmu jest orgazm “jeden po drugim”, gdy kobieta odczuwa coraz mocniejsze orgazmy, które kończą się jednym i najmocniejszym. 

Co masz robić, żeby osiągnąć więcej niż jeden orgazm u kobiety?

Zwolnij

Pierwszą i najlepszą radą jest spowolnienie. Już pewnie o tym wiesz, ale seks to maraton, a nie sprint. Tak więc, zwracaj uwagę na każde doznanie odczuwane podczas gry wstępnej. Dodatkowo dowiesz się, co kręci Cię najbardziej. 

Warto pamiętać, że kobiety średnio potrzebują około 18 minut gry wstępnej, aby osiągnąć orgazm. Ponieważ wielokrotne orgazmy nie mogą się zdarzyć bez “zainwestowania” odpowiedniej ilości czasu, spróbuj przeciągnąć grę wstępna. Najlepiej jest zacząć jeszcze przed udaniem się do sypialni, czytając opowiadania i seks historie, zakładając do pracy pończochy czy pisząc sprośne wiadomości do swojego partnera. 

Daj sobie czas

Podobnie jak w przypadku wielu aktów seksualnych, wielokrotne orgazmy też nie są sztuką, którą można opanować z dnia na dzień. Pomimo tego, że każda kobieta z biologicznego punktu widzenia może być w stanie osiągnąć wielokrotny orgazm, to ciała kobiet się różnią i to, co dla jednym jest naturalne i szybkie do wyćwiczenia, od innych wymaga miesięcy praktyk. 

Ćwicz

Jedynym sposobem na osiągnięcie wielokrotnych orgazmów jest większa ilość orgazmów jako takich i lepsze rozumienie swojego ciała. Musisz poznać swoje ciało i zrozumieć jakie ruchy najlepiej na nie działają. 

Dotykaj różnych części swojego ciała podczas masturbacji, wypróbuj stymulacji łechtaczki (hej, orgazm łechtaczkowy to świetny sposób na szybki orgazm!) lub wypróbuj nowych gadżetów erotycznych!

Najlepszą strategią na początek jest masturbacja. Nie bój się zmieniać technik, próbować nowych ruchów i stref erogennych, lubrykantów i zabawek. Każdy z tych czynników może stymulować Cię w inny sposób, a więc za każdym razem masturbując się wypróbuj nowej techniki. 

Oddychaj

Jednym z najważniejszych czynników przy udanych i mocnych orgazmach jest oddech. Brzmi prosto, prawda? Nawet nie zdajesz sobie sprawę z tego, jak często zapominasz o oddychaniu podczas gorącego seksu. Z jakiegoś powodu mało kto o tym mówi, a szkoda. A głębokie i skoncentrowane oddychanie poprawia krążenie krwi, co w efekcie może wpłynąć na poprawę jakości orgazmów. 

Kilka porad na koniec? Nie myśl o tym, jak wyglądasz, nie koncentruj się na tym, co robisz i jak długo będzie trwać stosunek czy orgazm. Chyba nie raz słyszeliście o tym, że nasz mózg jest największym narządem płciowym i to właśnie tam zaczyna się nasz orgazm. 

Jeśli jesteś osobą, która ma trudności z wyciszeniem Twoich myśli, spróbuj się zrelaksować słuchając muzyki, oglądając odpowiednie filmy czy programy. Pamiętaj tylko, że niezależnie od tego, czy osiągniesz jeden orgazm, czy dziesięć – ciesz się każdym z nich.

W seksie nie chodzi przecież o liczby. W rzeczywistości liczby prawie zawsze nie mają najmniejszego znaczenia. Liczy się tylko to, czy dobrze spędzasz czas i czy świetnie się bawisz. Jeśli tak – to miłej drogi do krainy orgazmów i przyjemności! 

Jeżeli mówimy o kobiecych orgazmach, to tak naprawdę każda z nich przeżywa orgazm na swój sposób. Jedne potrafią go osiągnąć poprzez stymulację łechtaczki, inne nie obejdą się bez seksu oralnego. Orgazm pochwowy to często coś, co musisz wyćwiczyć ze swoim partnerem. Niektórym kobietom łatwiej jest to robić samodzielnie, inne natomiast bez problemu dochodzą z parterem.

Wiecie jednak co jest w tym wszystkim najpiękniejsze? Możliwość szczytowania i to poznawanie swojego ciała. Niezależnie od tego, czy dochodzić raz, czy 10 razy w ciągu wieczoru – kochaj i celebruj swoje ciało. No i baw się dobrze!