Sex huśtawka – krótki przewodnik

Czy ktoś ma ochotę na seks bez grawitacji? Jeśli szukasz zabawnych sposobów na urozmaicenie swojego życia seksualnego, jest wiele rzeczy, które Ci w tym pomogą, niezależnie od tego, czy są to zupełnie nowe zabawki erotyczne, bielizna erotyczna, majtki bez krocza, czy też masz ochotę zaszaleć i dodać do swojej kolekcji huśtawkę erotyczną.

Tak, huśtawki erotyczne istnieją w prawdziwym świecie – poza pornografią i zdecydowanie nie są tak przerażające, jak Ci się wydaje. Ponadto można ich używać z wielu praktycznych powodów.

Jeśli więc zastanawiasz się nad zainwestowaniem w huśtawkę erotyczną, rzuć okiem na nasz przewodnik po różnych rodzajach i najlepszych sposobach ich wykorzystania.

Czym jest sex huśtawka?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to huśtawka, której można używać podczas seksu. I chociaż może to brzmieć jak coś z kategorii BDSM, to nie do końca tak jest. Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że huśtawki erotyczne są głównie wykorzystywane do zabawy BDSM, ale to niezwykle dalekie od prawdy.

Huśtawki erotyczne służą do wzmacniania wszelkiego rodzaju zabaw erotycznych i nie ograniczają się do scen BDSM. Używanie huśtawki do seksu nie musi wiązać się z żadnym rodzajem zabawy w dominację.

Sex huśtawka – do czego służy?

To proste. Huśtawki erotyczne, znane również jako „wzmacniacze pozycji seksualnej”, umożliwiają przyjęcie pozycji seksualnych, które są niemożliwe do przyjęcia w inny sposób. Jeden z partnerów będzie zawieszony na huśtawce, podczas gdy drugi będzie stał na ziemi, co znacznie ułatwia pozycje na stojąco. Partner znajdujący się w huśtawce może wygodnie się ułożyć, unosząc się w powietrzu. Świetna zabawa, prawda?

Sex huśtawka erotyczna – rodzaje

Sex huśtawka w drzwiach

Huśtawka erotyczna do zamontowania w drzwiach jest dla większości najłatwiejsza w użyciu. Wszystko, czego potrzebujesz, to mocne drzwi, do których można ją przymocować i można ją łatwo i wygodnie spakować.

Większość huśtawek erotycznych w drzwiach montowana jest na ciężkich sztangach, które znajdują się na końcu pasków, które zawiesza się po drugiej stronie drzwi, aby utrzymać huśtawkę na miejscu.

Ten rodzaj huśtawki jest idealny do wypróbowania seksu na stojąco, bez konieczności utrzymywania wagi drugiego partnera.

Hamaki erotyczne

Zamiast utrzymywać osobę na huśtawce w pozycji pionowej, erotyczny hamak pozwala partnerowi na huśtawce się odchylić, a nawet prawie się położyć.

Dzięki temu ułożeniu możesz eksperymentować z zupełnie nowymi doznaniami, takimi jak „seks w zerowej grawitacji”. To jest naprawdę wygodna opcja.

Zamiast wisieć nad drzwiami, hamaki erotyczne tego typu są zwykle wyposażone w wytrzymały karabińczyk łączący paski, które można przypiąć do ramy huśtawki erotycznej lub mogą być swobodnie zawieszone na belce sufitowej lub krokwi (zawsze wcześniej należy sprawdzić instrukcje).

Oczywiście oznacza to, że rozkładanie i pakowanie hamaków erotycznych wymaga nieco więcej wysiłku, ale po spakowaniu można je dyskretnie przechowywać.

Tradycyjna sex huśtawka erotyczna

Ten tradycyjny rodzaj huśtawki erotycznej ma największą elastyczność, umożliwiając wypróbowanie prawie każdej pozycji seksualnej.

Tradycyjne huśtawki erotyczne zwykle są wyposażone w dwa paski i dwa strzemiona, zwykle nadają się do zawieszenia na suficie za pomocą dołączonej do zestawu śruby. Tylko pamiętaj, aby zawsze sprawdzić limit wagi w instrukcji, a także jak bezpiecznie go zamontować.

Sex huśtawki – dlaczego ludzie z nich korzystają?

Nie ma jednego powodu. Żeby używać huśtawki erotycznej wystarczy chcieć! Jest jednak kilka praktycznych powodów, dla których warto używać huśtawki erotycznej, na przykład, żeby zniwelować wyraźną różnicę wzrostu między Tobą a Twoim partnerem lub w przypadku osób niepełnosprawnych.

Huśtawki erotyczne pozwalają poruszać się mądrzej i efektywniej, a nie mocniej. Mogą dać Ci dostęp do nowych pozycji bez konieczności bycia akrobatą lub super elastycznym. Bądźmy szczerzy, nikt nie chce naciągnąć mięśnia w takiej chwili.

Huśtawki erotyczne pozwalają poruszać się mądrzej i efektywniej, a nie mocniej. Mogą dać Ci dostęp do nowych pozycji bez konieczności bycia akrobatą lub super elastycznym. Bądźmy szczerzy, nikt nie chce naciągnąć mięśnia w takiej chwili.

Jak zachować bezpieczeństwo, korzystając z huśtawki erotycznej?

Oczywiście upewnij się, że zawsze postępujesz zgodnie z instrukcjami dotyczącymi huśtawki erotycznej, której używasz. Sprawdź, jak może być obciążona, gdzie można ją zawiesić i upewnij się, że wszystkie klipsy zostały prawidłowo zapięte. Warto poświęcić trochę więcej czasu na przygotowanie, żeby uniknąć kontuzji.

Jeśli po raz pierwszy używasz huśtawki erotycznej, Twoje ciało prawdopodobnie zostanie ustawione w wielu pozycjach, do których nie jest przyzwyczajone, więc nie zmuszaj się do tego, jeśli poczujesz się niekomfortowo.

Korzystając z huśtawki, po prostu słuchaj swojego ciała. Jeśli zaczną Cię boleć mięśnie, powiedz swojemu partnerowi i wyregulujcie paski lub zmieńcie pozycję. I pamiętaj: nigdy nie zostawiaj osoby na huśtawce bez opieki – nawet na chwilę.

Jeśli używasz huśtawki erotycznej jako elementu BDSM, umów się z partnerem na bezpieczne słowo, a także przedyskutuj szczegółowo swoje granice. I oczywiście zgoda na każdy nowy akt jest niezbędna od obu stron.

Po każdym akcie seksualnym kluczowa jest wzajemna opieka, ale w przypadku czegoś nowego (i potencjalnie związanego z wiązaniem) – takiego jak huśtawka erotyczna, komunikacja z partnerem jest jeszcze ważniejsza. Świetnym rozwiązaniem będą również uściski, czułe głaskanie i otwarta rozmowa o ostatnich doświadczeniach. Dzięki temu każdy kolejny raz będzie jeszcze lepszy.