One night stand – co to znaczy?

Myślę, że one night stand, czyli seks na jedną noc może być najbardziej źle zrozumianym rodzajem seksu. Z jednej strony otrzymujemy kulturowe rozumienie ludzi cieszących się tymi doświadczeniami jako złych, niemoralnych i puszczalskich. Z drugiej strony oglądamy filmy, programy telewizyjne i czytamy książki, które celebrują tego typu przygody, określając je mianem upragnionego celu, szczególnie dla młodych mężczyzn. W rezultacie otrzymujemy wiele mieszanych komunikatów na ich temat. 

ONS – co to jest?!

W przypadku ONS chodzi więc o jednonocną przygodę. Najczęściej jest to poznanie kogoś na portalu randkowym i umówieniu się z nim na szybkie piwo lub kawę, które to w szybkim czasie przenosi się do…łóżka!

Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy związanych z seksem, na jednorazowych przygodach typu one night stand, dla kobiet umieściliśmy inny zestaw wartości niż te, które przypisujemy mężczyznom. Powiedziałabym, że dominująca narracja dla kobiet brzmi: „przygody na jedną noc są złe”, podczas gdy dominująca narracja dla facetów to „jednorazowy seks jest SUPER”. Uwielbiamy ten podwójny standard, prawda?

W wyniku tych wszystkich mieszanych komunikatów i podwójnych standardów istnieje wiele informacji, o których po prostu nie mówi się o przygodach na jedną noc. Ta dychotomia dobra i zła oznacza, że wiele niuansów jednorazowych przygód zostaje pominiętych.

Jakie to uczucie przespać się z nieznajomym? Skąd masz wiedzieć, czy nie powinno się to odbyć więcej razy? Skąd masz wiedzieć, czy powinna to być tylko jedna noc? A co, jeśli naprawdę lubisz to robić? Co jeśli tego nie lubisz? To są pytania, które możesz mieć na temat przygód na jedną noc, a o których za bardzo się nie rozmawia.

Tak więc, aby zaradzić temu brakowi informacji, oto 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o przygodach na jedną noc. Prawdopodobnie jest ich jakieś 8 milionów więcej, ale musimy od czegoś zacząć, prawda?

Poznanie ciała nieznajomego jest ekscytujące

Dowiadywanie się, jak działa ciało nowo poznanej osoby, jest niesamowitym przeżyciem. Zdajesz sobie sprawę z tych wszystkich założeń, które miałeś na temat seksu i tego, co działa, a co nie, a potem przynajmniej połowę z nich możesz wyrzucić przez okno.

Jednocześnie jest to też trochę przerażające

Przebywanie z nieznajomym może być całkiem przerażające! Myślę, że to typowa druga strona dreszczyku emocji, prawda? Domieszka strachu wynikającego z wyruszenia w nieznane z kimś nowym.

Przytulanie może być częścią przygody

Tylko dlatego, że jest to przygoda na jedną noc, nie oznacza, że musicie to zrobić i od razu się rozejść. Jeśli lubisz się przytulać, daj szansę tymczasowemu partnerowi i zobacz, czy też lubi! Jeśli tak, to nie krępujcie się!

Relacje, które tworzycie, są absolutnie “prawdziwe”

Nie pozwól nikomu wmówić, że krótki związek jest w jakiś sposób „mniej realny” niż dłuższy. Jest po prostu inny.

One night stand może być najgorętszym seksem w życiu

Na serio. Jest coś niesamowicie wyzwalającego pójściu do łóżka z kimś, kto Cię nie zna, kogo więcej nie zobaczysz i nie jesteś mu winien nic poza jedną nocą pełną zabawy. Wiele osób odkrywa, że mogą odkryć swoje pragnienia podczas przygody na jedną noc w sposób, w jaki nie mogą tego zrobić z długoterminowym partnerem.

Może też być naprawdę słabo

Ryzyko, które podejmujesz, decydując się na jeden numerek, polega na tym, że może być naprawdę kiepsko. Nie ma żadnego sprawdzonego sposobu, aby się dowiedzieć, jaki ktoś jest w łóżku. Istnieją określone wskazówki, na przykład sposób, w jaki się całują, ale to niczego nie gwarantuje.

One night stand może skutkować zakochaniem się

W końcu jesteś tylko człowiekiem, a być może seks był naprawdę nie z tej ziemi! One night stand to często bardzo gorący i pasjonujący seks, sporo chemii i emocji. Idealna recepta na zakochanie się, co nie?

Możesz też nic nie poczuć

One night stand innymi razy kończy się tym, że nie masz ochoty na kolejne spotkanie i jak najszybciej chcesz wrócić do domu.

Możesz skończyć w związku

Możesz być zaskoczony tym, ile osób, które znasz, myślało, że decydują się na jedną wspólną noc, by skończyć przed ołtarzem. Poważnie, popytaj.

Możesz tęsknić bardziej, niż się spodziewałaś

Niezależnie od tego, czy był to po prostu naprawdę wspaniały seks, czy też znaleźliście emocjonalne połączenie, może się okazać, że tęsknisz za osobą i tym doświadczeniem bardziej, niż się spodziewałeś. To wyjątkowe, słodko-gorzkie uczucie, które osobiście uwielbiam.