Jak wybrać odpowiedni dla siebie wibrator?

A więc, chcesz kupić sobie gadżet erotyczny. Twoim pierwszym instynktem będzie więc wpisanie w wyszukiwarce hasła “wibrator”. Prawdopodobnie natkniesz się na zbyt wiele opcji – od zabawek bardzo niskiej jakości, które pewnie nawet nie są bezpieczne dla Twojego zdrowia po gadżety posiadające tak wiele funkcji, że nie wiedziałabyś jak z nich korzystać. 

Zamiast tego, żeby godzinami czytać opisy różnego typu gadżetów erotycznych, ja, doświadczona pisarz zajmująca się tematyką zdrowia i seksu, oferuję Wam sprawdzony przewodnik na temat wibratorów i zabawek erotycznych. 

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, który wibrator dla kobiet jest najlepszy. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj stymulacji lubisz.

Istnieje tak wiele gadżetów erotycznych, że kluczem jest zastanowienie się nad tym, jaki rodzaj stymulacji lubisz najbardziej. 

Pięć głównych typów zabawek erotycznych dla kobiet to: wewnętrzne, zewnętrzne, kombinowane, analne i “męskie”. To, jaka stymulacja jest dla Ciebie najprzyjemniejsza może determinować to, jakich słów kluczowych należy szukać zabawkę wibrator swoich marzeń. 

W skrócie chodzi o zrozumienie tego, jaka stymulacja jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie, od tego będzie zależało to, jakiego typu zabawka najbardziej Ci się spodoba.

Wewnętrzne

Są one wkładane do pochwy, zazwyczaj dla osób lubiących penetrację i stymulację punktu G. Wewnętrzne zabawki erotyczne to często – ale nie zawsze – długie cylindry, idealne do stymulacji punktu G lub naśladowania penisa, jeśli właśnie to jest Twoim celem. A więc – jeśli stymulacja magicznego punktu G jest Twoim faworytem – wibratory punktu G będą dla Ciebie idealne!

Zewnętrzne

Są stosowane na łechtaczce i wargach sromowych, dla tych, które wolą omijać penetrację lub podczas penetracji potrzebują stymulować łechtaczkę to będzie najlepszy wibrator z możliwych. Wibrator łechtaczkowy to ulubiony gadżet kobiet, które wolą zabawy z wibratorem z omijaniem wejścia do pochwy.

Wygląd zewnętrznych tych zabawek może się różnić, ale często nie są cylindryczne, przez co pokrywają większą powierzchnię. 

Kombinowane

Jest to coś pomiędzy wibratorem zewnętrznym, a wewnętrznym. Ten gadżet erotyczny jest często nazywany króliczkiem ze względu na swój kształt. Ten wibrator elektryczny idealnie nada się dla każdej kobiety, pragnącej bardziej intensywnych doznań. Wibratory króliczki stymulują jednocześnie punkt G i łechtaczkę, a więc są one idealne dla tych, które uwielbiają opcje 2w1. 

Zabawki kombinowane to też opcja dla tych, których interesuje wibrator dla par – czyli zabawka pozwalająca na parę różnych sposobów stymulować jednocześnie kobietę i mężczyznę.

Analne

Wibratory analne i zatyczki analne tym różnią się od wewnętrznych tym, że mają one dodatkową podstawę, która nie pozwoli gadżetowi się “zgubić”. 

Męskie

Wibratory męskie są przeznaczone dla osób posiadających penis i są to na przykład pierścienie wibrujące, idealne dla tych, którzy chcą zwiększyć stymulację odczuwaną podczas seksu lub masturbacji. 

Istnieje również ogromna różnorodność rozmiarów

Wewnętrzne mogą różnić się pod względem wielkości, grubości, jak też intensywności wibracji.

Analne są zwykle nieco mniejsze. Męskie wibratory często da się łatwo rozciągać ze względu na to, że muszą one być dopasowane do różnych wielkości penisa. 

Kombinowane mają dwa silniczki, które działają niezależnie od siebie, co daje lepszą kontrolę nad poziomem stymulacji, którą odczuwasz – zarówno wewnętrznej jaki zewnętrznej. Dzięki różnorodności trybów wibracji jesteśmy w stanie przenieść swój orgazm na wyższy poziom.

Materiały z których wykonany zostaje Twoja zabawka erotyczna

Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy wibrator, czy setny, zawsze upewnij się, że kupujesz zabawkę, która używa materiałów bezpiecznych dla ciała. Tu nie możesz oszczędzać – kupuj to, co najlepsze. Najlepszy materiał? Silikon. Jest nieporowaty, łatwy do czyszczenia, super miękki i bezpieczny dla całego ciała. 

Pamiętaj, żeby używać tylko i wyłącznie lubrykantów wykonanych na bazie wody, bo tylko te są bezpieczne do użycia z wibratorami silikonowymi. Dla tych, którzy nie chcą wydawać dużo – tworzywo ABS jest też bezpieczną opcją – jest to też materiał nieporowaty, jednak nie tak miękki jak silikon. 

Niektóre metale, jak na przykład srebro czy złoto, też są bezpieczną opcją, jednak są to często zabawki dużo droższe. 

Ile wydać na wibrator?

Na koniec warto rozważyć cenę. Cena wibratora może wynosić od 40 PLN do paru tysięcy, a wyższa cena nie zawsze oznacza wyższą jakość. Istnieją cztery poziomy cen wibratora: dla początkujących, średnio-zaawansowanych, high-endowych i luksusowych.

Zawsze warto zaczynać od zabawek tańszych i dopiero gdy będziesz pewna co Ci się podoba najbardziej, będziesz mogła zainwestować w bardziej odpowiednią dla Ciebie zabawkę. Najlepszą opcją będzie odwiedzenie lokalnego sklepu z zabawkami erotycznymi i skonsultowanie się z osobami tam pracującymi. Jeśli nie możesz dostać się do sklepu, zawsze możesz do nich zadzwonić i porozmawiać ze sprzedawcą, który pomoże Ci znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Niezależnie od tego, jaki wibrator jest Twoim wyborem pamiętaj, aby poświęcić czas na naukę nowej zabawki i własnego ciała. Niech wypełni Cię przyjemność! 

Ok, ale jak używać wibratora?

O tym porozmawiamy następnym razem, ale uwierz mi…używać go warto!