Jak powiedzieć swojemu partnerowi o tym, co lubisz robić w łóżku

Odwołałaś wszystkie spotkania na wieczór, spałaś wystarczająco długo i zjadłaś lekki posiłek. Jesteś pełna energii i podekscytowana. Twój partner jest identycznej sytuacji. Oboje jesteście gotowi na odrobinę zabawy w sypialni.

Ale jeśli trudno Ci wyrazić, że chcesz spróbować czegoś nowego lub po prostu nie masz pewności, jak powiedzieć partnerowi, od czego chciałabyś zacząć, nie martw się – to naturalne. Najważniejsze jest, aby być szczerym, otwartym, zdobyć się na odwagę i próbować.

Badania pokazują, że połączenie komunikacji nieseksualnej i seksualnej wiąże się z relacją partnerską i satysfakcją seksualną. Możliwość otwartej rozmowy dotyczącej seksualnych pragnień lub obaw warunkuje  większą satysfakcję, dobre samopoczucie i tworzenie bardziej satysfakcjonujących związków.

Skorzystaj z tego krótkiego kwestionariusza, który analizuje pięć zmysłów, aby dowiedzieć się, co najbardziej Cię podnieca, a także w jaki sposób możesz wykorzystać te informacje do podkręcenia temperatury podczas następnej „sesji treningowej”.

Czy masz jakiś zapach, który Cię rozgrzewa?

Jeśli tak…

Dodawanie zapachów – mogą to być olejki, perfumy, czy świece zapachowe – do zabawy w sypialni może pomóc we wzmocnieniu twoich wrażeń. Czemu nie spróbować dla zabawy zapachu wanilii i piżma, aby wprowadzić Cię w seksowny stan umysłu? Mówi się, że ta kombinacja jest naturalnym afrodyzjakiem i pomaga się zrelaksować.

Czy lubisz stymulujące otoczenie albo widok swojego partnera noszącego określony rodzaj ubrania – a może zupełnie nagiego?

Jeśli tak…

Delikatne, nastrojowe oświetlenie może mieć kolosalne znaczenie i pomóc wprowadzić Ciebie i Twojego partnera w odpowiedni nastrój. Zdobądź lampę lawową lub rzuć odważną czerwoną koszulę na klosz. Stworzy to seksowną atmosferę i zapewni słabe światło, w którym będziesz zawsze  korzystnie wyglądać.

A jeśli chodzi o Twoje ubranie, to zależy od tego, co jest dla Ciebie wygodne. Choć niektórzy mogą preferować szpilki i seksowną bieliznę, Ty możesz się zdecydowanie lepiej czuć w spodniach dresowych. Ostatecznie chodzi o to, żebyś ty czuła się pewnie i komfortowo.

Czy podoba ci się, gdy twój partner szepcze Ci do ucha seksowne teksty?

Jeśli tak…

Zanurz się w dźwięku jego głosu. Opowiedz mu o swoich fantazjach, a następnie poproś, aby przygryzł ci ucho i powtórzył to, co powiedziałaś.

A może to, co wprawia Cię w nastrój, to słuchanie określonego gatunku muzyki. Muzyka wywołuje emocje. Utwórz seksowną playlistę i przygotuj się na dobrą zabawę.

Czy Twój partner może doprowadzić Cię do szaleństwa jednym dotknięciem określonej części – lub określonych części – Twojego ciała?

Jeśli tak…

Zastanów się, gdzie lubisz być dotykana. Czy lubisz delikatny czy mocny dotyk? Czym lubisz być dotykana? Piórkiem? Paletką? Językiem? Najważniejsze jest, aby dać sobie pozwolenie na czerpanie przyjemności, aby czuć się pewniej, dopuszczając do siebie partnera.

Czy smak szampana i truskawek wystarczy, aby wprawić Cię w nastrój?

Jeśli tak…

Jedz odważnie. Próbując nowe potrawy, które są wyszukane lub pikantne, będziesz miała nowatorskie nastawienie. Pozwoli Ci to otworzyć się na nowe doświadczenia i doznania, a jest to jeden z niezbędnych składników pikantnego życia seksualnego.

Oprócz popularnych afrodyzjaków, dieta bogata w przeciwutleniacze, takie jak nasiona lnu, sprzyja zdrowiu sercowo-naczyniowemu i sprzyja lepszemu przepływowi krwi do narządów płciowych. A zdrowy styl życia zawsze sprzyja udanemu życiu seksualnemu.