Cosplay – co to jest?

Cosplay to skrót od „kostiumowej zabawy”, choć nieco różni się on od przebierania się na seksowną pizzę na Halloween. Cosplay oznacza po prostu przebieranie się za ulubioną postać z komiksu, filmu lub powieści i przybieranie „postaci tej postaci”. 

Ponieważ wydarzenia takie jak Comic Con zyskały na popularności, popularniejsze stały się też przypadki dorosłych przebierających się publicznie za czarodziei. Cosplay może mieć podtekst seksualny, ale też może go nie mieć, w zależności od kontekstu. Przebieranie się za Kobietę-Kota i taniec erotyczny dla Twojego chłopaka sprawi, że ten rozpali się do czerwoności? Seksualny charakter. Przebierasz się za Gandalfa na imprezę Władcy Pierścieni w piątek wieczorem? Jakkolwiek to nazwiesz, na pewno nie jest to seksowne. Cosplay jednak nie musi być seksualny, nie zrozumcie mnie źle. Zastanów się nad kontekstem przebieranek, przed przyjęciem kostiumu za zaproszenie do zabawy seksualnej. Wielu fanów, którzy biorą udział w cosplayach, czuje się, jakby byli nadmiernie uprzedmiotowieni. Na imprezach takich jak Comic Con kobiety, które przebierają się „nienawidzą bycia mylonymi z jakimkolwiek rodzajem rozrywki dla dorosłych. I tak zdają sobie sprawę, iż są obecnie w miejscu, gdzie są głównie mężczyźni, którym ciężko przychodzi czasami utrzymywanie spokoju. 

Jak to robić?

Oprócz potencjalnej niechcianej uwagi przebieranie się za ulubioną fikcyjną postać może być świetną zabawą. To jest jak całoroczne Halloween! Chcesz założyć kostium, ale nie wiesz, od czego zacząć?

W Internecie jest mnóstwo zasobów, które mogą Ci w tym pomóc. Najważniejszą częścią cosplayu są, co nikogo nie powinno zadziwić, kostiumy. Podczas gdy niektórzy ludzie lubią robić kostiumy ręcznie, nie masz czemu się wstydzić, jeśli wybierasz drogę na skróty i kupujesz kostium online.  Upewnij się także, że Twój kostium jest wygodny w noszeniu i wystarczająco łatwy do zdjęcia, jeśli musisz skorzystać z toalety. Brzmi to jak coś, co jest oczywiste, jednak niektóre z tych kostiumów są naprawdę trudne do zdjęcia! Jeśli chodzi o utrzymanie stroju w czystości po noszeniu go przez cały weekend? Niektóre osoby zalecają stosowanie odświeżacza powietrza lub wkładanie osłon przeciwpotnych. Sexy. 

Najsłynniejszą konwencją jest oczywiście Comic Con, jest jednak ich o wiele więcej, często tematycznych, których tematami są rzeczy jak popkultura, anime, komiksy, gry, science fiction, fantasy i wiele innych. Zrób małe badanie tego, jakie konwencje odbywają się w Twojej okolicy, a następnie wybierz tą, która do Ciebie przemawia najbardziej. Następnie udaj się na nią i spotkaj dorosłych, którzy są w stałym kontakcie z wewnętrznym dzieckiem.

Wariacje:

Naprawdę nie można rozmawiać o cosplayach, nie wspominając o furry, subkulturze ludzi, którzy lubią przebierać się w kostiumy zwierząt, często jako fetysz seksualny. Większość ludzi lubi pieścić miękkie zwierzęta, inni wolą pieścić dorosłych przebranych za miękkie zwierzątka. Podobnie jak cosplay, futrzany trend wyszedł z kultury nerdów. Wersji podniecania się jest wiele. Niektórzy noszą uszy / ogon, inni noszą futro, inni tworzą sztukę, inni piszą historie, trochę odgrywają role. 

Jak w przypadku prawie każdego fandomu, istnieje strona pornograficzna, w tym przypadku znana jako „yiff”. Termin najprawdopodobniej wywodzi się z dźwięku wydawanego przez dwie furry podczas uprawiania miłości. Zaglądaj lub nie – wybór zależy od Ciebie. 

Istnieją futrzane strony randkowe i futrzane konwencje, a nawet futrzane skandale seksualne. W sercu futrzanego fetyszu jest seksualne pragnienie ubierania się jak zwierzęca postać i utrzymywania relacji seksualnych z innymi ludźmi, którzy robią to samo. 

Cosplay w pop-kulturze:

Nic dziwnego, że bohaterowie Teorii Wielkiego Podrywu angażują się w cosplay. Tutaj są przebrani za Ligę Sprawiedliwości.