Dlaczego miewasz snu erotyczne o kimś, kogo nie lubisz?

W życiu tylko raz miałam szczęście doświadczyć snu seksualnego. Sprostowanie – pamiętam tylko jeden sen, co nie znaczy, że nie miałam ich więcej. Wiem, że byłam pełnoletnia i z niewyjaśnionego powodu odleciałam do krainy snów, a głównym bohaterem mojego snu był…Robbie Williams. 

Tak, ten sam wiecznie smutny, wiecznie pijany łobuz z Wielkiej Brytanii. Właśnie on był moim pierwszym partnerem seksualnym. No wiecie, w snach. Tak w sumie to nawet jego nie lubię.

Wiem, że gdy uczyłam się w gimnazjum, to w Krakowie wszyscy go słuchali. Tak w sumie to nawet nie jest moim zdaniem sympatyczny. Nie mam pojęcia na jakich zasadach mój mózg przywołał właśnie jego twarz w moich snach. W TAKICH snach.

Ale przez całą noc śniłam, jak przyszedł i (cenzura), a potem (cenzura) i (cenzura), a na końcu (cenzura) (cenzura) (cenzura). 

Według badań aż 8% snów osób dorosłych ma podtekst seksualny. Marzenia seksualne obejmują rzeczy typu seks z szefem, przyjacielem, kimś, kim gardzisz w prawdziwym życiu lub oczywiście, seks z celebrytami. 

Co jednak to oznacza? Że moim “typem” faceta nie jest barista w tatuażach, który wciąż mieszka z rodzicami, tylko szalona gwiazda rocka znana głównie ze swoich ciętych żartów i tego, że na królewskim ślubie księżniczki Eugenie wyrywał druhnę?

Jeśli śnisz o seksie z szefem, czy oznacza to, że się w nim podkochujesz? Jeśli śnisz o zdradzie swojego partnera, czy oznacza to, że powinieneś wątpić w stopień zaangażowania się w związku? Czy możemy się czegokolwiek nauczyć z naszych snów o seksie, czy są to zwykłe bzdury?

Zdaniem seksuologów, sny seksualne są zdrową częścią seksualności. I choć nasz krajobraz snów jest wyjątkowy i często poza naszą kontrolą i można go interpretować na wiele sposobów, powinniśmy zwracać uwagę na to, jakie czynności seksualne budzą nasze pożądanie podczas snu. 

Powszechnym nieporozumieniem na temat snów seksualnych jest to, że należy je traktować dosłowni. W

iększość snów ma bardziej symboliczny charakter i wywołuje emocje, które należy interpretować jako komunikację z Twoim nieświadomym umyślem. Sny mogą pomóc Ci rozpoznać obszary Twojego życia seksualnego, o których mogłeś nie mieć pojęcia. 

1. Erotyczne sny o seksie z celebrytą

Seksowne sny o celebrytach są dość powszechne i być może są najbardziej “waniliowe” ze wszystkich możliwych snów seksualnych. Podobno powodem, dla którego marzymy o seksie ze znanymi ludźmi, jest to, że są częścią kultury popularnej, a tym samym naszego stylu życia.

Zauważa, że ​​czasami celebrytka może reprezentować „coś atrakcyjnego lub pociągającego… co chcesz znaleźć u partnera.” Jednak częściej ich wygląd jest związany z czymś, co oglądałeś, słuchałeś lub czytałeś o nich wcześniej tego dnia przed zaśnięciem. To takie proste. 

2. Fantazje erotyczne w których uprawiasz seks z szefem

Około jedna trzecia naszego życia jest spędzana w pracy, więc sensowne jest to, że nasi współpracownicy, a nawet nasi szefowie mogą pojawiać się również w naszych snach. Kiedy sny stają się sprośne, ważne jest to, ażeby rozpoznać dynamikę mocy w “spektaklu”. 

W snach o seksie nie zawsze chodzi o seks. Podobnie jak w przypadku seksu, kiedy mamy się obudzić, zachodzi coś więcej niż tylko fizyczny akt seksu. Istnieje wymiana energii, wrażliwość, intymność, podniecenie, ciekawość i cała gama emocji.

Seksualne zainteresowanie tą czy inną osobą w śnie, nie musi się przekładać na zainteresowanie seksualne w naszym życiu codziennym. Więc nie musisz się martwić, Twój okropny szef tak naprawdę wcale Cię nie pociąga, tak samo jak Piotrek z księgowości, który zapomniał chyba, czym jest dezodorant.

Sny o współpracownikach często po prostu dotyczą znajomości i rutyny, a czasem nawet przejęcia władzy w kontekście biurowym. 

3. Seks z osobą tej samej płci, szczególnie gdy identyfikujesz się jako osoba mocno heteroseksualna

Nie ma danych naukowych na temat tego, jak interpretujemy sny. Wszystko jest wymyślone.

Więc wszystko, co czytasz, to opinia, a nie fakt. Sny seksualne, podobnie jak nasze fantazje seksualne, są niczym innym, jak swojego rodzaju portalami do tych aspektów samych siebie, z którymi nie potrafimy się pogodzić.

Weźmy za przykład kobiety heteroseksualne, które często miewają sny lub marzenia o koleżankach z pracy lub o innych kobietach, mimo że nie identyfikują się jako osoby, które pociągałyby inne osoby tej samej płci. 

Kiedy spotykamy innych ludzi w naszych snach, niekoniecznie reprezentują oni ludzi, którymi naszym zdaniem są.

Chociaż możliwe jest, że chcesz uprawiać seks z tą osobą, a Twoja podświadomość może nawet sugerować, że interesuje Cię możliwość seksu z osobą tej samej płci, sen o seksie z tą, a nie inną osobą może oznaczać nie więcej niż to, że chcesz pogodzić się z pewnym aspektem swojej przeszłości, znaleźć rozwiązanie w teraźniejszości i być otwartym na kanały komunikacji. 

4. Seks z nieznajomym

Sen o seksie z nieznajomym może oznaczać, że pragniesz większej ilości tajemnic i pożądania w swoim życiu seksualnym. Może to również oznaczać, że nie trzeba non-stop starać się zadowolić innych i zachowywać się jak najlepiej.

Możesz czuć się swobodnie angażując się, jak chcesz i z kim tylko chcesz, i nie musisz brać uwagi intymności ani potrzeb swojego partnera. To marzenie może być znakiem, że musisz skupić się na wprowadzeniu większej ilości nowości do swojego życia seksualnego. 

5. Sen erotyczny, w którym uprawiasz seks z byłym partnerem

Byli partnerzy, irytujący rówieśnicy, wstrętni partnerze przyjaciół i ten wkurzający współpracownik, który starał się umniejszyć Twoje zasługi w pracy w zeszłym tygodniu. Nierzadko zdarza się w naszych snach seksualnych spotykać osoby, którymi niemalże gardzimy w prawdziwym życiu. 

Nienawiść jest stanem pobudzenia. Marzenie o seksie z kimś, kogo nienawidzisz, może być znakiem, że należy zająć się tymi uczuciami z myślą o tej osobie.

Może to być znak, że musisz komunikować się z tą osobą lub radzić sobie z tym, co powoduje te potężne reakcje w Tobie. Lub może to być po prostu Twoja podświadomość reagująca na wyzwalacze radzenia sobie z tym całym gównem tego dnia. 

6. Zdrada partnera

Jedną z ważniejszych rzeczy, którą musimy zrozumieć o swojej podświadomości, to fakt, iż nasze fantazje, sny i marzenia nie muszą być czymś, co chcielibyśmy zrobić w prawdziwym życiu. Czasami może jedno się przekłada na drugie, jednak w większości wypadków te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego. 

Oznacza to, że jeśli śnisz o zdradzie partnera, jednak czujesz się w związku całkowicie spełniony, to sen ten nie ma absolutnie nic wspólnego ze stanem Twojego prawdziwego związku.

Nie możemy kontrolować tego, co śnimy, co oznacza, że sny seksualne różnią się od fantazji seksualnych, gdzie pozwalamy swojemu umysłowi wędrować tam, gdzie czujemy się najlepiej. Sny seksualne są często mocno bezsensowne, szczególnie te erotyczne. 

Po prostu się zrelaksuj. Nie panikuj, nie martw się. Nie czuj się winny przez to, co ostatnio śniłeś. Ciesz się tym! A teraz zmykaj! Dobranoc!