Wspólny orgazm – jak go osiągnąć?

Ogólnie rzecz biorąc dobry seks to taki, gdzie obie strony czują satysfakcję, co nie? Niestety jak pewnie wszyscy wiemy, rozkład orgazmów między płciami jest dość nierówny.

Z badań wynika, iż mężczyźni są w stanie osiągać orgazmy aż 3 razy częściej niż kobiety. Powodem tego jest tak zwana luka w orgazmie: podczas gdy przeciętny mężczyzna jest w stanie osiągnąć orgazm w ciągu 6 pierwszych minut seksu, przeciętna kobieta potrzebuje aż 20 minut na to, żeby osiągnąć sławetny kobiecy orgazm.

To trochę mało sprawiedliwe, prawda?

Nie możemy jednak obwiniać tu mężczyzn. Zostali oni biologicznie zaprogramowani przez lata ewolucji – z biologicznego punktu widzenia muszą oni jak najszybciej rozprzestrzenić swoje geny. I choć nie jest to ich wina, stosunkowo szybkie orgazmy mężczyzn z pewnością nie pomagają kobietom, które często kończą dzień bez jakiegokolwiek orgazmu. 

Badanie opublikowane w 2017 roku wskazało, iż kobiety pozostające w związkach homoseksualnych są w stanie szybciej dochodzić, a czas osiągnięcia orgazmu był zbliżony do tych męskich. Sugeruje nam to, iż większa komunikacja i zaufanie między partnerami pozwala zmniejszyć tę lukę również w przypadku par heteroseksualnych. Oto niektóre techniki, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia wspólnego orgazmu:

Jak osiągnąć orgazm z partnerem – wskazówki dla niej

Gra wstępna jaką lubisz

Jeśli chcesz zagwarantować sobie solidny orgazm (albo nawet dwa), to gra wstępna jest absolutnie konieczna. Może ona zacząć się za długo przed tym, jak wylądujecie w łóżku. Możesz na przykład wysłać do niego gorące zdjęcie erotyczne podczas pracy.

Gdy już wrócicie do domu – porozmawiajcie. Podczas gdy Twój partner może się wysilać jak nigdy, to od Ciebie zależy, czy pokażesz mu co Cię najbardziej podnieca i co pozwala Ci osiągnąć wielkie O. 

To idealna okazja na to, ażeby porozmawiać ze swoim partnerem o ulubionych zabawach erotycznych i o tym, co Cię podnieca najbardziej. Mówię tu o czynnościach, które nigdy nie zawodzą i których używać bawiąc się ze sobą solo. Jeśli chcesz jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, pokaż swojemu partnerowi co Cię podnieca najbardziej organizując mu pokaz masturbacji. Myślę, że nie będzie miał nic przeciwko. 

Wybierz Twoje ulubione pozycje

Jeśli Twój partner będzie miał możliwość wyboru, prawdopodobnie wybierze taką pozycję, która sprawi, że dojdzie szybko i mocno. Zamiast tego wybierzcie pozycję seksualną, dzięki której to Ty będziesz mogła kontrolować tempo i zakres ruchu. Te, w których jesteś u góry są świetnym wyborem, bo możesz kontrolować całą zabawę, a na dodatek te pozycje umożliwiają bezpośrednią stymulację łechtaczki. 

Magiczny przycisk, czyli orgazm łechtaczkowy

Niektórym kobietom ciężko jest osiągnąć orgazm bez stymulowania łechtaczki. Inne potrzebują jednoczesnego pieszczenia innych stref erogennych. Ważne jest zrozumienie tego, że organizm każdej kobiety jest inny i to, że jedna dochodzi dzięki stymulacji punktu G, nie oznacza wcale, że innej jest to potrzebne przy osiąganiu orgazmów.

Skoro już zaczęłam mówić o łechtaczce, to pamiętaj, że ten mały guzik jest silną bronią w walkach o najlepsze w Twoim życiu orgazmy. Nie możesz więc zapominać o swojej łechtaczce i tym, jak może Cię obdarować. Łechtaczka to około 8000 zakończeń nerwowych upakowanych w tak małej przestrzeni, dlatego nie ma co się dziwić, że duża ilość kobiet nie może osiągnąć orgazmu bez stymulacji łechtaczki. Właśnie dlatego wybór pozycji, w których masz łatwy dostęp do łechtaczki jest cholernie ważny. 

Jednoczesny orgazm – wskazówki dla niego

Wspólne szczytowanie jest czymś, do czego dąży chyba każda para. Móc cieszysz się wspólnym przeżywaniem orgazmu wydaje się być cholernie intymnym doznaniem. Czy równoczesny orgazm jest trudny do osiągnięcia? Już mówimy.

Dowiedz się, jak ją pobudzić

Czasami, aby rozwiązać zagadkę, musisz przeprowadzić badanie, a więc nadszedł czas, żeby oderwać się od swojego penisa i zbadać w jaki sposób możesz podniecić swoją partnerkę i co sprawia, że jest ona w stanie osiągnąć nieziemskie orgazmy. Wzajemna masturbacja to świetny sposób, ażeby sprawdzić co podnieca Twoją partnerkę. Usiądźcie naprzeciwko siebie i zacznij robić notatki w głowie, a przy okazji – ciesz się widokiem. 

Dzięki takiemu badaniu będziesz w stanie stwierdzić co sprawia, że Twoja partnerka finiszuje, a więc nie wstydź się i poproś ją jak najszybciej o wykład 😉 Pamiętaj, rodzajów orgazmów jest wiele i im więcej będziesz o nich wiedział – tym lepiej dla Ciebie. I Twojej partnerki.

Nie spiesz się

Kiedy czujesz przypływ namiętności, całkowicie normalne i naturalne jest to, żeby zwiększać tempo penetracji. Jeśli jednak zależy Ci na jej orgazmie – zwolnij. Nigdy nie należy lekceważyć siły powolnego i zmysłowego seksu. Dzięki temu nie tylko będziesz w stanie wytrwać dłużej, ale i zwiększysz swoje szanse na doprowadzenie jej do orgazmu. 

Jeśli natomiast czujesz, że zaraz dojdziesz i musisz zrobić sobie przerwę – zajmij się swoją partnerką oralnie albo obdarz ją świetną palcówką i wrócić do penetracji gdy tylko będziesz się czuł gotowy. 

Sięgnij po specjalne preparaty

Pomocne mogą się okazać spraye i preparaty (często sprzedawane bez recepty), które pomogą Ci opóźnić osiągnięcie orgazmu. Dzięki tego typu preparatom nie tylko wydłużycie sobie zabawę i przyjemność, ale i będziecie w stanie wspólnie osiągnąć piękne orgazmy. 

A gdy już zostaniecie mistrzami wspólnych orgazmów, pora przejść na kolejny poziom – poziom znawców jednoczesnych orgazmów wielokrotnych 😉