Miłość przez Internet – jak ją znaleźć?

Odkąd jakiś czas temu zakończyłam wieloletni związek, umawiam się czasem na randki, ale nic nie wydaje się „działać”. Nie potrafię powiedzieć, czy po prostu nie spotykam właściwych ludzi, czy to ja tworzę niewłaściwą atmosferę. Ale w końcu czuję, że znów jestem gotowa na prawdziwy związek, a wszystkie te przypadkowe randki trochę mnie nużą. Jak znaleźć i zacząć zdrowy związek?

*       *       * 

Nie jesteś sama! Dokładnie Cię rozumiem: jest różnica między randkowaniem dla zabawy (poznawanie nowych ludzi, rozwijanie umiejętności konwersacyjnych, cieszenie się przypadkowym seksem), a randkowaniem w celu znalezienia partnera życiowego. W przypadku tego ostatniego skonsultowałem się z kilkoma specjalistami w tej dziedzinie i dostarczyli mi kilku cennych wskazówek, popartych badaniami analitycznymi.

Jak się okazuje, miłość przez Internet nie jest wcale czymś nadzwyczajnym. Coraz więcej osób próbuje znaleźć miłość na portalach randkowych, a internetowa miłość być może z czasem będzie jedynym sensownym sposobem dla wszystkich, którzy szukają miłości. Dlaczego? Cóż, po pierwsze, na portalu randkowym możesz pisać z setkami osób i przed spotkaniem ich w realu nie musisz sterczeć na ultra nudnych randkach przy kawie (które często są po prostu stratą czasu) – i tu pierwsza zaleta poszukiwania drugiej połówki w necie.

Oto, co nauka ma do powiedzenia na temat tego, jak zacząć zdrowy związek, gdy jesteś singielką/singlem:

1. Świadomie wybieraj miejsca, w których spotykasz się z ludźmi

Jeśli to przemyślisz, może się okazać, że prawdopodobnie nie chcesz tego robić w barze. Dlaczego? Środowisko już działa przeciwko Tobie, ponieważ jest to przestrzeń specjalnie zaprojektowana do niezobowiązującego spędzania czasu, a nie do tworzenia głębokich i intymnych relacji.

Oczywiście spotkanie kogoś, kto ma potencjał do zdrowego związku, nie jest niemożliwe w barze (lub gdziekolwiek indziej). Po prostu musisz znać swoją publiczność, że tak to ujmę. Zadaj sobie pytanie: w jakich miejscach w moim codziennym życiu lubię przebywać, które sprzyjają rozmowie?

Może to siłownia, na której możesz porozmawiać z kimś między powtórzeniami ćwiczeń. Może to park dla psów, w którym na pewno spotkasz innych miłośników zwierząt. Bez względu na to, dokąd się wybierasz, pamiętaj, aby Twoja energia była otwarta na świat. Tzn. nie wychodź z domu tylko po to, by gapić się w telefon. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że spotkasz kogoś, gdy Twoja energia będzie skierowana na zewnątrz.

2. Szukanie miłości i alkohol nie idą w parze

Dobra, dobra… może mimo wszystko jesteś w barze – ale to ten „właściwy” bar! Jest to miejsce, w którym można usiąść i z kimś porozmawiać. Chociaż możesz czuć niepewność, lepiej unikaj pokusy wypicia niepokoju. Alkohol jest społecznym lubrykantem, ale działa również depresyjnie, co oznacza, że jeśli masz go za dużo we krwi, prawdopodobnie stracisz orientację w rozmowie, zmęczysz się i będziesz obserwować spadek nastroju.

Dlatego też kiedy szukasz partnera do długotrwałego związku, zachowaj trzeźwość umysłu. Lampka wina jest w porządku, ale zbyt duża ilość alkoholu nie pomoże Ci w osiągnięciu tego celu.

3. W zdrowym związku zadawaj pytania i słuchaj aktywnie

Czy znasz to stare powiedzenie: „najbardziej interesująca osoba w pokoju to ta, która zadaje pytania”? Kiedy łączysz się z kimś energetycznie i zadajesz pytania, które pomagają mu się otworzyć, natychmiast stajesz się bardziej urzekająca. Dlaczego? Ponieważ ludzie uwielbiają czuć się słyszani, a osoby, które naprawdę słuchają, mają magnetyczną moc przyciągania. Pamiętaj o tym, próbując znaleźć zdrowy związek. 

Ale o co masz pytać? Jeśli spotykasz się z kimś po raz pierwszy, znajdź środek między gadką o niczym a głębokimi, dociekliwymi pytaniami. Oto trzy pomysły:

  •  Jaka jest Twoja historia?
  • Czym się aktualnie interesujesz?
  • Jaka jest najważniejsza rzecz, którą powinnam o Tobie wiedzieć?

Jeśli nie wiesz jakie pytania należy zadawać, zawsze możesz popytać swoich znajomych. Podczas takiego “brainstormu” napewno wymyślicie kilka naprawdę ciekawych pytań, które (być może) pomogą Ci znaleźć prawdziwą miłość przez Internet!

4. Nie bój się otworzyć na ludzi podczas poszukiwań swojej drugiej połówki

Nie bój się poznać nowej osoby i dzielić się fragmentami swojego życia. Zakładając, że to Twoje pierwsze spotkanie, najlepiej jest po prostu być sobą. Może to zabrzmieć banalnie, ale pomyśl o tym: jeśli przedstawiasz się jako konkretna osobowość (na przykład pewna siebie bogini seksu), kiedy prawda jest nieco bardziej skomplikowana (tak, kochasz seks, ale po wyjściu ze związku, który nie był najwspanialszy, próbujesz nowych rzeczy i zastanawiasz się, co tak właściwie lubisz), po prostu będziesz się martwić, czy dotrzymasz kroku osobie, którą wykreowałaś.

Dlatego przede wszystkim nie wymyślaj nieprawdziwej osoby! Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Zaufaj mi: ktoś, kto jest pewny swojej prawdy i wystarczająco odważny, by się nią podzielić, jest seksowny i właśnie tą osobą chcesz być! W końcu jeśli szukasz kogoś, z kim spędzisz całe życie i chcesz stworzyć szczęśliwy związek, musisz już na początku zrozumieć jak ważna jest szczerość.

5. Eksperymentuj z tematami rozmów

Załóżmy, że spotkałaś kogoś intrygującego i wybierasz się na drugą lub trzecią randkę. Super! Jeśli szukasz związku, rozważ wprowadzenie tematów do rozmów, które pozwolą wam obojgu podzielić się swoimi wartościami. Główna idea jest taka: chcesz zacząć zadawać pytania, które pomogą Ci zrozumieć światopogląd potencjalnego partnera i odkryć, czy pasujecie do siebie na dłuższą metę. 

W przypadku takich tematów zastanów się nad podstawowymi filozofiami życiowymi, takimi jak: jaki jest Twój stosunek do pracy? Czy jesteś zmotywowanym, ambitnym profesjonalistą, zawsze szukającym zobowiązań i możliwości? A może jesteś bardziej wyluzowany, zarabiasz tylko tyle, aby cieszyć się wolnym czasem?

Żaden sposób nie jest „lepszy”, a nawet jeśli jesteś inny, nadal może się wam udać. Wszyscy jesteśmy filozofami. I wszyscy mamy wbudowany system wartości. Sztuka polega na tym, aby dowiedzieć się, czy te wartości są ze sobą powiązane, aby stworzyć zdrową podstawę relacji. 

6. Wiedz, że kompatybilność to mit

Tak, to prawda. Kompatybilność nie istnieje! Tak, chcesz, aby Wasze wartości były zgodne, abyś przypadkowo nie zakochała się w kimś, kogo za bardzo nie szanujesz. Ale gdybyś znalazła kogoś, z kim byłabyś w 100%, idealnie kompatybilna, byłby to Twój klon i bardzo szybko by Ci się znudził.

Więc jeśli sprawy posuwają się naprzód z nową osobą i nagle odkryjesz dużą różnicę między wami (uwielbia podróżować, a Ty jesteś domownikiem), nie martw się. Udane, długoterminowe relacje to takie, które pozwalają na wzajemny rozwój i naukę, a nie na identyczność i spójność. Pamiętaj że nie spotkasz ukochanej osoby ograniczając się różnego typu dziwnymi wymaganiami (mam na przykład znajomą, która umawia się tylko i wyłącznie z blondynami, a inna nie pójdzie na randkę z facetem, jeśli ten jest spod znaku barana).

Miłość i jej poszukiwanie zarówno w świecie wirtualnym, jak i tym realnym w dzisiejszych czasach może się wydawać prawdziwym wyzwaniem. Prawdą jest jednak to, że bycie otwartą i pozytywnie nastawioną osobą sprawi, że w pewnym momencie spotkasz odpowiednią dla siebie osobę.

Mam nadzieję, że te wskazówki choć odrobinę Ci pomogą! Myślę, że szybko zauważysz różnicę w rodzajach potencjalnych partnerów i cieszę się, że tak świadomie podchodzisz do tego procesu. Powodzenia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *