Masturbacja podczas okresu – dlaczego pomaga

Masturbacja a okres dlaczego pomaga?

Masturbacja podczas okresu jest świetnym sposobem na zmianę tego, jak wygląda częstotliwość i intensywność bólu menstruacyjnego i stresu z tym związanego. Osiągniecie orgazmu sprawia, że bolące skurcze macicy towarzyszące okresowi mocno się zmniejszają, co skutkuje lepszym samopoczuciem i mniejszym bólem – nie wspominając o tym, iż orgazm wywołuje uczucie wewnętrznego spokoju!

Rzecz w tym, że nie da się uniknąć bałaganu związanego z uprawianiem seksu lub masturbacji podczas okresu. Jednak ta chwila sam na sam ze swoimi zakrwawionymi okolicami intymnymi jest zupełnie normalną, powszechną i zdrową aktywnością. Kropka. Z naciskiem na zdrową!

Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o masturbacji tuż przed miesiączką lub w jej trakcie – w tym korzyści zdrowotne, jak zacząć, jak włączyć partnera do zabawy i co robić, gdy wszystko jest już ustalone.

Jeśli potrzebujesz powodu

Seks solo podczas okresu jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Chcesz dowodów? Czytaj dalej.

Odczuwanie bólu.Masturbacja, a w szczególności orgazm pomaga złagodzić ból. Ponadto orgazm przyspiesza metabolizm i krążenie krwi, a to pomaga załągodzić wszystkie dolegliwości bólowe – od skurczów i bólu pleców po bóle głowy i bóle stawów. Podczas orgazmu organizm uwalnia dopaminę i oksytocynę. Hormony te działają jak naturalne środki przeciwbólowe. Co ciekawe zostało potwierdzone naukowo,że przy regularnej masturbacji ulga w bólu menstruacyjnym jest znacząca!

Może pomóc poprawić Ci nastrój. Spójrzmy prawdzie w oczy: kto nie jest milszą/lepszą/szczęśliwszą osobą po masturbacji? Przyczyną tego jest chemia. Wspomniane wcześniej endorfiny uwalniane podczas orgazmu związane są z poprawą nastroju oraz pomoc w redukcji napięcia.

Może zapewnić Ci lepszy sen. Dodaj melatoninę do listy leków, które mogą być zastąpione przez masturbację. Oprócz uwalniania oksytocyny, która w efekcie końcowym ma działanie uspokajające, orgazm uwalnia również substancję chemiczną zwaną prolaktyną. Hormon ten wiąże się z poczuciem senności. Ponadto seks jest aktywnością sercowo-naczyniową, a nawet siłową – w zależności od pozycji. Więc jeśli naprawdę się postarasz, to normalne, że poczujesz się wyczerpana.

Może skutkować silniejszym, dłuższym orgazmem. Podczas okresu krążenie krwi przyspiesza, a to może zwiększać pobudzenie, wrażliwość i przyjemność. A krew również jest świetnym lubrykantem. To idealny przepis na najlepszy orgazm miesiąca.

Krótszy czas krwawienia. Istnieje hipoteza, że kiedy uprawiasz seks (z partnerem lub solo), skurcze macicy przyspieszają, a co za tym idzie szybciej się oczyszcza. Jasne, to nie jest udowodnione. Ale takie próby jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły.

To jest po prostu zabawa! Nie ma powodu, aby tego nie robić. Naprawdę! Zatwierdzone przez lekarzy. To normalna i zdrowa aktywność seksualna, która jest przyjemna i bezpieczna każdego dnia miesiąca.

Masturbacja podczas okresu – jak ograniczyć bałagan?

Trzeba przyznać, że masturbacja podczas okresu może być trochę niechlujna. Jednak dobra organizacja i planowanie z wyprzedzeniem pomoże uniknąć scenerii rodem z jakiegoś kryminału.

Użyj kubeczka lub krążka menstruacyjnego

Niektóre produkty menstruacyjne można pozostawić podczas penetracji. Krążki i kubeczki menstruacyjne umiejscowione są wyżej w ciele – tuż przy szyjce macicy i tamują wypływanie krwi w miejscu, w którym ma się znaleźć penis/dildo/palec. Niektóre kobiety twierdzą nawet, że uprawianie seksu z kubeczkiem menstruacyjnym jest bardzo przyjemne ze względu na sposób, w jaki wywiera nacisk na ich punkt G. Tylko pamiętaj, że produkty menstruacyjne nie są środkami antykoncepcyjnymi i podczas okresu można zajść w ciążę.

Załóż tampon podczas gry wstępnej

Możesz mieć przez cały czas włożony tampon i wyjąć go tuż przed penetracją. Nie zapomnij o tym. Noszenie tamponu podczas seksu penetracyjnego może spowodować pewne problemy zdrowotne.

Skup się na łechtaczce i pozostałych zewnętrznych organach

To dotyczy każdego dnia miesiąca, nie tylko kiedy krwawisz – seks nie musi oznaczać penetracji. Eksploruj swoje pozostałe strefy erogenne. Użyj wibratora, koła Wartenberga, pióra lub palców, aby stymulować łechtaczkę, piersi, szyję, wewnętrzne strony ud, dół brzucha i pachy.

Łagodzenie bólu menstruacyjnego masturbacją | Średnie natężenie bólu, a orgazm

Załóż najwygodniejsze majtki menstruacyjne i użyj wibratora, aby drażnić się przez materiał

Jeśli korzystasz z majtek menstruacyjnych, wybierz swoją najseksowniejszą parę (no bo dlaczego nie wystroić się na samotną sesję seksu?) i używaj palca, paznokci lub ulubionego wibratora, aby sprawić sobie przyjemność.

Wskocz pod prysznic lub do wanny i poczuj, jak coś się dzieje

Jeśli martwisz się, że zabrudzenie prześcieradła lub dywanu będzie odciągać Twoją uwagę od przyjemności, idź pod prysznic lub do wanny. Krew spłynie prosto do odpływu. Pod prysznic przyda się nawet lubrykant. Woda zmyje naturalne natłuszczenie organizmu, co może powodować nieprzyjemne tarcie. Bądź ostrożna: zarówno krew, jak i lubrykant mogą być śliskie, więc rozważ zainwestowanie w matę pod prysznic.

Załóż prezerwatywę na zabawki lub trzymaj w pobliżu mokre chusteczki

Sprowadzasz swojego wibrującego kumpla do łóżka? Załóż mu prezerwatywę, aby późniejsze czyszczenie nie było problemem. Lub miej pod ręką mokre chusteczki.

Jeśli nie masz problemów z bałaganem, po prostu się baw

Jakaś potężna i intymna siła drzemie w akceptacji bałaganu związanego z seksem podczas okresu. Nie boisz się zobaczyć swoich płynów ustrojowych?

Połóż ręcznik

Możesz przeznaczyć kilka ręczników na seks podczas okresu i kłaść je na łóżku. W ten sposób nie pobrudzisz pościeli. Pro tip: Wybierz wzorzyste lub ciemne ręczniki.

Kup narzutę ochronną

Możesz przeznaczyć jeden specjalny ręcznik lub koc na ochronę łóżka i nie przejmować się, czy pojawi się na nim krew. Możesz również zainwestować w narzutę ochronną, która posiada wewnętrzną barierę wilgoci.

Trzymaj mokre chusteczki pod ręką

Czy chusteczki uratują pościel? Nie. Czy ułatwią sprzątanie, jeśli prysznic nie będzie dostępny? Tak! Krew menstruacyjna jest nieodłączną częścią Ciebie. Nie bój się mieć jej na rękach, ubraniach, ciele i ustach. To może być niesamowicie wyzwalające uczucie.

Jeśli chcesz zaprosić partnera do zabawy

Seks z partnerem podczas miesiączki oferuje wszystkie te same korzyści zdrowotne, co masturbacja. Ponadto może być niesamowicie intymnym, łączącym doświadczeniem.

Wypróbuj wspólnej masturbacji

Jeśli planujesz się dotykać, może zaprosisz partnera, żeby popatrzył? Jeszcze lepiej: niech dotyka sam siebie w tym samym czasie. Patrzenie, jak Twój partner bierze swoją przyjemność w swoje ręce? Seksowne.

Zaplanuj penetrację

Nie ma powodu, dla którego nie można uprawiać seksu penetrującego podczas miesiączki. Jeśli więc penetracja jest częścią Twojego życia, nie rezygnuj z niej podczas okresu. Musisz jedynie uprzedzić partnera, że jeśli zobaczy krew, jej grudki lub skrzepy – to normalne. Przez pochwę wypływa płynna krew, starsza – zaschnięta i części błony śluzowej macicy – to wszystko może mieć różne kolory i konsystencję.

Rozważ seks oralny

Mineta podczas menstruacji może być bardzo seksowna. Jest w tym coś bardzo pierwotnego i surowego. Jeśli Ty lub Twój partner pomimo chęci macie lekki obiekcje, możecie użyć dentystycznego ślinochronu i tamponu lub kubeczka menstruacyjnego.

Wypróbuj seks analny

Twoja przednia dziurka może krwawić, ale tylna może być gotowa do zabawy. Nie rezygnuj ze swojego produktu menstruacyjnego i ciesz się zabawą analną. Niewielki ucisk tamponu może w rzeczywistości wzmocnić dobre odczucia.

Jak dbać o bezpieczeństwo

Przykro mi, ale seks podczas miesiączki nie jest równoznaczny z bezpiecznym seksem.

Jeśli używasz zabawek erotycznych

Zabawki wykonane z nieporowatych materiałów, takich jak silikon, twardy plastik ABS, metal i szkło, są generalnie najbezpieczniejszą opcją. Szczególnie podczas okresu, ponieważ można je dokładnie wyczyścić. Przy stosowaniu zabawek wykonanych z porowatych materiałów (np. z gumy) bez prezerwatywy istnieje ryzyko zakażenia się bakteriami.

Jeśli jesteś z partnerem

Okres nie chroni przed zarażeniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową. W rzeczywistości ryzyko jest większe dla obu stron. Choroby przenoszone drogą płciową, takie jak HIV i zapalenie wątroby, są przenoszone przez krew, więc kontakt z krwią menstruacyjną osoby, która ma jeden z tych wirusów, może z łatwością doprowadzić do zakażenia. Co więcej, podczas miesiączki Twoja pochwa jest mniej kwaśna. Ułatwia to przetrwanie i rozwój drobnoustrojów zakaźnych w przewodzie rozrodczym. Dlatego najlepiej znać aktualny stan zdrowia partnera i stosować odpowiednie środki ochronne.

Pamiętaj: nadal możesz zajść w ciążę

Podczas masturbacji nie zarazisz się, ani nie zajdziesz w ciążę. Ale jeśli Ty i Twój partner uprawiacie seks z penetracją, istnieje takie ryzyko. Jest to mało prawdopodobne, ale nie jest to niemożliwe. Dbaj o bezpieczeństwo i użyj niezawodnej metody antykoncepcji, nawet gdy krwawisz – chyba że chcesz zajść w ciążę.

Przy masturbacji nasilenie i częstotliwość bólu wyraźnie się zmniejsza

Jak posprzątać

Po zakończeniu zabawy podczas okresu pamiętaj, aby umyć siebie, partnera (jeśli był obecny i zaangażowany) oraz wszelkie zabawki, ubrania lub pościel, które były noszone i używane.

Ty

Jeśli chcesz wziąć prysznic, możesz opłukać okolice intymne ciepłą wodą lub ciepłą wodą i mydłem bezzapachowym. Nie myj pochwy – to samoczyszcząca się maszyna. Mycie lub płukanie wnętrza pochwy w dowolnym momencie cyklu może zakłócić zdrowy bilans pH pochwy i zwiększyć ryzyko zakażenia grzybami lub bakteriami.

Twój partner

Jeśli jesteś w związku z kobietą, może ona postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami. Jeśli jesteś z mężczyzną, niech wejdzie pod prysznic i delikatne umyje penisa mydłem bezzapachowym.

Twoje zabawki

Każda zabawka erotyczna będzie miała własne wytyczne. Jeśli zabawka jest wykonana z materiałów nieporowatych, można ją umyć ciepłą wodą z mydłem bezzapachowym lub wrzącą wodą.

Twoje ubrania i pościel

Materiał pościeli, ubrań i innych przedmiotów dokładnie określa, jak z nimi postępować i jak je czyścić. Ogólna zasada jest taka: im dłużej pozostawisz plamę, tym trudniej się jej pozbyć.

Podsumowanie

Korzyści z seksu i masturbacji w czasie miesiączki nie są przesadzone – wpływ na częstotliwość bólu menstruacyjnego, rozluźnienia mięśni oraz fakt, iż seks obniża stres sprawia, że warto przynajmniej raz wypróbować tego, czym jest seks podczas okresu. Jeśli nie masz problemu z widokiem krwi, to nie ma powodu, żeby tego nie robić. Nie trać więc czasu, zachowaj pewne środki ostrożności, aby uniknąć bałaganu (lub nie!) i pożegnaj się z nieprzyjemnymi objawami okresu.