Kosmogram partnerski, czyli co o Was mówią gwiazdy

Choć dla niektórych horoskop partnerski może wydawać się stertą bzdur, to część osób jest przekonana, że odpowiednia znajomość tego, jaka jest nasza data urodzenia, godziny urodzenia oraz miejsce urodzenia może pomóc nam w omijaniu miłosnych pułapek oraz sprawić, że będziemy gotowi na potencjalne problemy w związku.

Większość zasobów dotyczących zgodności astrologicznej koncentruje się wyraźnie na znakach zodiaku, które są oczywiście oparte na dacie urodzenia, ale nie uwzględniają czasu i lokalizacji narodzin, a czytając horoskop partnerski jest to niezwykle ważne. Im więcej znasz szczegółów o czyichś narodzinach, tym więcej możesz dowiedzieć się, jak romantyczne są wasze wykresy urodzeń.

Synastria, czyli sztuka porównywania wykresów urodzeń dwóch osób w celu oceny ich zgodności i relacji, może dojść bardzo głęboko, tak więc jeśli znasz godziny urodzenia swoje partnera i swoje, to możesz dowiedzieć się więcej o tym, jaki charakter ma Wasza relacja oraz to, czy macie realne szanse na wspólną przyszłość.

Powiedzmy, że nie znasz dokładnych informacji o urodzeniu, ale wiesz, kiedy Twoja potencjalna druga połówka się urodziła. Oto kilka możliwych zależności astrologicznych, które pokażą, czy wasz związek ma szanse. Oczywiście nie musisz spełnić wszystkich warunków, aby być w prawdziwym związku – wystarczy tylko kilka zgodności, aby kochać kogoś przez całe życie. Jeśli interesujesz się horoskopami, jesteś w trakcie poszukiwania miłości lub też chcesz wiedzieć które znaki zodiaku do siebie pasują – sprawdź przygotowany przez naszego astrologa kosmogram, który pomoże Ci lepiej zrozumieć dopasowania partnerskie.

Horoskop partnerski, a zgodność ascendant – descendand

Jeśli zdobędziesz wszystkie informacje dotyczące obu waszych wykresów urodzeń, będziesz w stanie dowiedzieć się, jak perfekcyjne (lub nieperfekcyjne) jest wasze dopasowanie. W astrologii Twój Ascendent (znany jako znak zodiaku) znajduje się naprzeciwko czegoś, co nazywa się Twoim Descendantem. Aby znaleźć swojego Descendanta, po prostu poszukaj znaku zodiaku naprzeciwko Twojego lub sześć znaków zodiaku dalej. Jeśli więc Twoim Ascendentem jest Panna, twoim Descendantem będą Ryby i vice versa.

Ascendant i Descendant odzwierciedlają się nawzajem, więc gdy znajdziesz kogoś, którego Ascendent jest taki sam jak Twój Descendant, to pamiętaj, że przeciwieństwa się przyciągają! Oznacza to, że jeśli jesteś Panną, a Twoja sympatia jest Rybami, to jesteście kompatybilni.

Nawet jeśli nie jest to dokładnie przeciwne dopasowanie, dwa Ascendenty, które są ze sobą w harmonii (np. mają ten sam żywioł – Ty jesteś Panną, a Twoja sympatia jest Bykiem – oba znaki są znakami ziemi) mogą oznaczać całkowicie łatwe i przyjemne połączenie osób, które wzajemnie się wspierają bez względu na wszystko.

Astrologia partnerska – elementy zgodności partnerskiej

Znasz to uczucie, kiedy poznajesz kogoś i rozumiecie się bez słów, „nadajecie na tych samych falach”? Cóż, może to nie do końca wynikać z waszych znaków zodiaku, ale być może zgodność astrologiczna dotyczy ułożenia waszych planet, co oznacza, że po prostu nadajecie na tej samej częstotliwości. (Znaki powietrza + znaki ognia = „Rozpalmy ten ogień!” i znaki ziemi + znaki wody = „Popłyńmy z prądem.”)

Nie chodzi tylko o to, aby wasze znaki zodiaku zawierały zgodne elementy, chociaż to też nie zaszkodzi. Ale co z Merkurym? Marsem? Wenus? To może dodać atrakcyjności i synergii.

Spójrz na wasze wykresy urodzeń. Jeśli macie wiele planet w znakach ognia (np. Twój Merkury jest w Baranie, Twój Księżyc jest w Strzelcu, a Twój Jowisz jest w Lwie), a sympatia ma wiele planet w znakach powietrza (np. Wenus jest w Bliźniętach, Saturn jest w Wodniku, a Księżyc jest w Wadze), prawdopodobnie będziecie się świetnie dogadywać. 

Horoskop partnerski – aspekty słońca i księżyca

Twój znak zodiaku jest zdecydowanie najważniejszy, ponieważ jest powiązany z Twoim ego i siłą życiową i determinuje go Słońce, ale znak Księżyca jest również bardzo ważny, ponieważ jest połączony z wewnętrznymi emocjami i duszą. Posiadanie tych dwóch obiektów świetlnych wchodzących w interakcje na waszych wykresach jest wspaniałe, ponieważ pokazuje silne przyciąganie psychologiczne i emocjonalne. Może być intensywne, ale szczerze mówiąc, często prowadzi do znaczącego i wspierającego związku.

Spójrz na swój znak Słońca i znak Księżyca swojej sympatii. Jeśli są w tym samym znaku, dwa znaki od siebie lub cztery znaki od siebie, to jest to bardzo duża kompatybilność.

Na przykład: Twoje Słońce jest w Skorpionie, a jego/jej Księżyc w Skorpionie. Lub Twoje Słońce jest w Skorpionie, a jego/jej Księżyc jest w Koziorożcu (dwa znaki od Skorpiona). Lub twój Księżyc jest w Skorpionie, a jego/jej Słońce jest w Raku (cztery znaki od Skorpiona).

Kosmogram partnerski, a powiązania między Marsem, a Wenus

Kiedy Wenus, rządząca miłością, połączy się z Marsem, rządzącym pasją, wiesz, że powstanie niesamowita chemia. Jeśli te planety tańczą razem pomiędzy waszymi wykresami, niedługo poczujesz, jak kosmiczny jest wasz romans.

Przyjemne interakcje między tymi planetami prowadzą do spokojnego i miłego kontaktu, a bardziej wymagające układy (trzy znaki lub sześć znaków od siebie) podnoszą temperaturę (wskazówka: oszałamiający seks).

Horoskop miłosny, a planety zewnętrzne

Planety zewnętrzne – Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton – również mogą wpływać na nasze relacje, choć często nieco mniej bezpośrednio niż planety wewnętrzne (które astrologowie nazywają „planetami osobistymi”).

Kiedy zewnętrzne planety na wykresie jednej osoby łączą się z czymkolwiek innym w astrologii partnera, macie tendencję do wywierania na siebie wpływu przemiany. Możecie zmieniać swoje życie w subtelny, a nawet w znaczny sposób. Pomyśl: Twój Księżyc jest w Lwie i Jowisz Twojej sympatii jest w Lwie, albo Twoja Wenus jest w Baranie, a Pluton Twojej sympatii jest w Strzelcu.

Juno, czyli asteroida małżeństwa

Tak, asteroidy również mogą wpływać na nasze relacje! Juno rzuca światło na to, jak człowiek szuka oddania i uczucia. Dlatego też rzuć okiem na wasze znaki Juno. Dzięki temu dowiesz się kilku rzeczy o oczekiwaniach drugiej osoby. I bez względu na to, jak wyglądają wasze wykresy urodzenia, to bardzo ważne informacje i warto wziąć je pod uwagę.