Słownik erotyczny

Czytając artykuł czy po prostu czyjeś anonse randkowe trafiłeś na słowo lub określenie, którego nie rozumiesz? Nasz słownik erotyczny jest w stanie ci pomóc. Przedstawiamy najbardziej popularne pojęcia i określenia z dziedziny seksuologii, erotyki i dziedzin z nimi związanych. Nasz słownik erotyczny zawiera hasła, określające najczęściej spotykane preferencje seksualne i inne zachowania, fetysze, pozycje seksualne i sporo innej, związanej z seksem informacji.

Afrodyzjak

Substancja, mająca na celu pobudzenie libida.

BBW

Akronim od Big Beautiful Woman - kobieta puszysta jako objekt fetyszu.

BDSM

Skrót, pochodzący od słów „związanie” i „dyscyplina” (ang. bondage & discipline), „dominacja” i „uległość” (ang. domination & submission), sadyzm i masochizm (ang. sadism & masochism).

Biseksualizm

Odczuwanie popędu płciowego lub emocjonalnego do osobników obu płci.

Bondage (wiązanie)

Rodzaj zabawy erotycznej, polegającej na unieruchamianiu partnera, krępowaniu go za pomocą sznurka, apaszki, kajdanek. Partnerzy mogą sobie zawiązywać oczy lub kneblować.

Bukkake

Praktyka seksualna polegająca na ejakulacji grupy mężczyzn na leżącą, siedzącą bądź klęczącą osobę (kobietę lub mężczyznę).

Choroby przenoszone drogą płciową

Dawniej zwane też chorobami wenerycznymi – grupa chorób zakaźnych i pasożytniczych, przenoszonych podczas kontaktu płciowego.

Cuckolding

Czerpanie satysfakcji seksualnej z oglądania aktu seksualnego własnej partnerki z innym mężczyzną.

Cunnilingus

Oralne pieszczenie żeńskich narządów płciowych, zwłaszcza łechtaczki, za pomocą ust, warg oraz języka.

Cyberseks/Seks komputerowy

Wirtualny stosunek seksualny, w trakcie którego dwie lub więcej osób wysyłają do siebie za pomocą komputera wiadomości pobudzające seksualnie, opisujące własne doznania.

Dirty talk, świntuszenie

Używanie "niegrzecznych tekstów" w celu podniecenia partnera, przed lub w czasie stosunku seksualnego, najczęściej jako element gry wstępnej.

Ekshibicjonizm

Osiąganie satysfakcji seksualnej poprzez demonstrowanie swoich narządów płciowych lub aktywności seksualnej (np. masturbacji) osobom obcym, które się tego nie spodziewają.

Erotyczne zabawki

Przedmioty lub urządzenia, używane do zwiększenia przyjemności podczas seksu.

Facial

Aktywność seksualna, polegająca na wytrysku na twarz jednego lub kilku partnerów

Fellatio

Oralne pieszczenie męskich narządów płciowych, stymulowanie narządów płciowych (penisa i moszny) mężczyzny za pomocą ust, warg bądź języka.

Fetyszyzm stóp, podofilia

Odmiana fetyszyzmu polegająca na osiąganiu podniecenia i satysfakcji seksualnej podczas kontaktu ze stopami partnera.

Fingering/palcówka

Pieszczoty wejścia do pochwy, okolic odbytu lub łechtaczki dłonią lub palcami partnera, zazwyczaj obejmujące także wkładanie palców do pochwy lub odbytu.

Fisting

Rodzaj aktywności seksualnej polegający na penetracji pochwy lub odbytu za pomocą całej ręki.

Flirt

Zachowanie polegające zazwyczaj na prowadzeniu zalotnych rozmów i robieniu kokieteryjnych gestów, aby zademonstrować zainteresowanie drugą osobą.

Footjob

Zachowanie seksualne, w którym partnerka pobudza penisa mężczyzny obejmując go stopami lub palcami stóp i wykonując nimi rytmiczne ruchy, często w celu osiągnięcia orgazmu.

Gang bang

Rodzaj seksu grupowego, w którym jedna osoba (kobieta lub mężczyzna) odbywa stosunki płciowe z co najmniej trzema partnerami (jednoczesnie lub po kolei).

Gej

Mężczyzna o orientacji homoseksualnej.

Gokkun

Praktyka seksualna, podczas której kobieta konsumuje spermę jednego lub kilku mężczyzn

Hotka

Nazwa, pochodząca od Hotwife (żona “rogacza” w związku cuckold), najczęściej odnosi się do kobiet pozostających w relacji cuckold, które nie są mężatkami.

Lesbijka

Kobieta o orientacji homoseksualnej

LGBT

Z angielskiego - Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders: skrót odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych jako całości.

Masaż erotyczny

Wykorzystanie technik masażu w celu pobudzenia seksualnego osoby.

Masochizm

Czerpanie satysfakcji seksualnej z doznawanej krzywdy – zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

MILF

Akronim pochodzący od słów "mother/mom/mum I’d like to fuck" (mamuśka, którą chciałbym przelecieć), stosowany dla określenia atrakcyjnych seksualnie kobiet pomiędzy 35. a 50. rokiem życia.

Na jeźdźca

Grupa pozycji seksualnych, w których mężczyzna leży lub siedzi, a kobieta znajduje się na nim, skierowana do mężczyzny twarzą lub plecami.

Petting

Osiąganie satysfakcji seksualnej bez uprawiania seksu. Partnerzy głasczą, pieszczą, całują się nawzajem, jednak nie następuje penetracja.

Pissing/Urofilia/Złoty deszcz

Rodzaj fetyszu, parafilia, w której źródłem podniecenia seksualnego jest kontakt z moczem partnera.

Pozycja "na łyżeczkę"

Pozycja boczna - obaj partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, mężczyzna znajduje się za kobietą.

Pozycja misjonarska (męzczyzna u góry)

Pozycja seksualna, w której mężczyzna znajduje się na kobiecie leżącej na plecach. Partnerzy są skierowani twarzami do siebie.

Pozycja od tyłu, od tylca, na pieska

Pozycja seksualna, w której partner bierny stoi lub klęczy wypięty do tyłu, zaś mężczyzna znajduje się za nim i penetruje go waginalnie lub analnie.

Punkt G

Punkt, znajdujący się ok. 3-5 cm wewnątrz pochwy kobiety. Jego stymulacja może doprowadzić kobietę do intensywnego orgazmu.

Rimming /anilingus

Akt seksualny polegający na kontakcie pomiędzy odbytem jednej osoby a ustami i językiem drugiej. Jest formą seksu analnego i seksu oralnego jednocześnie.

Sadomasochizm

Preferencje seksualne, w którym osoba preferuje aktywność seksualną związaną ze zniewoleniem, zadawaniem bólu lub upokorzeniem. W ramach sadomasochizmu rozróżniany jest sadyzm i masochizm.

Schocker

Jednoczesne wykonywanie "palcówki" na waginie i odbycie partnera, używając jednej ręki.

Seks analny

Forma seksu polegająca na stymulacji odbytu partnerki lub partnera dla jego przyjemności.

Seks grupowy

Zachowanie seksualne, w którym biorą udział więcej niż dwie osoby.

Seks oralny, miłość francuska

Polega na pieszczeniu ciała partnerki lub partnera (w szczególności narządów płciowych oraz innych stref erogennych) z użyciem języka i ust.

Seks tantryczny

Praktykowanie seksualności nie tylko w sferze fizycznej, ale również w sferze duchowej, powolny stosunek seksualny, którego celem nie jest osiągnięcie orgazmu.

Seks telefoniczny

Zachowanie seksualne, polegające na masturbacji podczas rozmowy telefonicznej z osobą, która również masturbuje się podczas takiej rozmowy lub deklaruje, że to robi.

Seksting

Wysyłanie i publikowanie wiadomości o charakterze erotycznym w serwisach społecznościowych lub poprzez telefon komórkowy.

Sex randki

Sex randki – umówione spotkania miłosne w celu przeżycia stosunku płciowego.

Snowballing

Praktyka seksualna, podczas której jedna osoba bierze do ust nasienie drugiej osoby, po czym przekazuje je z ust do ust innej osobie.

Spanking

Zachowanie polegające na zadawaniu uderzeń bądź klapsów, mające na celu podniecenie seksualne obojga partnerów.

Swinging/swingowanie

Forma poligamicznej aktywności seksualnej, polegająca na wymianie partnerów. Odbywa się często w obecności partnera i wymaga zgody obu stron.

Switching

W BDSM – zmiana zajmowanej pozycji z dominującej na uległą (lub odwrotnie).

Transseksualizm

Zaburzenie identyfikacji płciowej, polegające na pragnieniu życia i byciu akceptowanym jako osoba płci przeciwnej.

Transwestytyzm/crossdressing

Praktyka, polegająca na upodobnianiu się do osoby płci przeciwnej poprzez ubiór i zachowanie w celu osiągnięcia satysfakcji emocjonalnej lub seksualnej.

Trójkąt miłosny

Aktywność seksualna, obejmująca trzy osoby jednocześnie.

Voyeuryzm, wojeryzm, podglądactwo

Osiąganie satysfakcji seksualnej poprzez podglądanie praktyk seksualnych innych osób (aktów seksualnych, rozbierania się lub innych czynności uważanych zazwyczaj za prywatne).